"Een huis is een grote aankoop. Daarom schakelt u een deskundige in."
"Een huis is een grote aankoop. Daarom schakelt u een deskundige in."
Home >
Actueel > Verkoop woningen bijna kwart gedaald - 23 oktober 2009
Verkoop woningen bijna kwart gedaald
De verkoop van woningen is in het derde kwartaal van 2009 gedaald met 23% ten opzichte van diezelfde periode in 2008. De NVM spreekt wat betreft de verkoop van woningen van een historisch dieptepunt.
Naast de verkoop van woningen is de gemiddelde verkoopprijs ten opzichte van het derde kwartaal in 2008 ook flink gedaald met 4,9%. Ondanks al dit slechte nieuws ziet de makelaarsvereniging toch al wat tekenen van voorzichtig herstel. Zo zijn de huizenprijzen ten opzichte van het vorige kwartaal niet gedaald.
De verkoop van woningen lag 1% lager dan in het voorgaande kwartaal, een mindere daling dan gebruikelijk. In het algemeen daalt de verkoop van woningen in het derde kwartaal van een jaar met 5% ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Er lijkt dus weer wat beweging te komen in de verkoop van woningen.
De NVM houdt zich ondanks de verbeterende verkoop van woningen vast aan de eerdere voorspelling voor 2009. Die werd vastgesteld op een algehele prijsdaling van koopwoningen met 5%.
Meer weten?
Wilt u meer weten over de verkoop van woningen of wilt u uw eigen situatie bespreken in een persoonlijk gesprek? Neem dan vrijblijvend contact op met Huis & Hypotheek of kom langs bij de voor u dichtstbijzijnde vestiging van Huis & Hypotheek.